Kullanılmaya Hazır E-Bridge 2 Ürünleri

e-bridge-yazi-iciTüm E-Bridge 2 ürünleri kullanıma hazır hale getirilmiştir. Ürünlerimizin tamamı mesleki eğitim öğretim alan öğrencilerin dilsel, kültürel ve uluslararası yeterliliklerini yükseltme hedefiyle geliştirilmiştir.

E-Bridge 2 Mesleki Eğitim-Öğretim Hareketlilik projesi farklı Avrupa ülkelerinde çıraklık ya da çalışma deneyimine sahip olmak isteyen mesleki eğitim-öğretim öğrencilerinin dilsel  ve kültürlerarası yeteneklerini geliştirmeyi hedeflemektedir. E-Bridge 2 Mesleki Eğitim ve Öğretim Hareketliliği projesi özellikle İspanya ve Portekiz, bunun yanında AB’ye aday ya da yeni üye olmuş Polonya, Letonya, Çek Cumhuriyeti ve Türkiye arasındaki Mesleki Eğitim-Öğretim öğrencileri arasındaki karşılıklı değişimi teşvik etmektedir. E-Bridge 2 Mesleki Eğitim-Öğretim Hareketlliği Avrupa Birliği Leonardo da Vinci programı tarafından desteklenen bir Avrupa projesidir.

Altı Avrupa ülkesi E-Bridge 2 ortaklığına katılmaktadır. Son on ay içinde projede beklenen öğretici ürünler hazırlanmıştır. Bu ürünler şu an kullanıma hazırdır. Temel olarak bu ürünler:

  • Mesleki eğitim-öğretim öğrencilerinin hareketlilik ve ek dilsel destek ihitiyaçları çerçevesinde hazırlanan Portekizce, Lehçe, Letonca ve İspanyolca dillerinin e-öğrenme materyalleri;
  • Günlük hayatta “tam zamanında” kullanma özellikli dil desteği sağlayan mobil uygulamalar;
  • İspanya, Portekiz, Polonya, Letonya, Çek Cumhuriyeti ve Türkiye’deki günlük hayat, kültür ve çalışma hayatına ilişkin çevrimiçi ulaşılabilen öğretici ve bilgilendirici kaynaklar
  • Kullanıcıların aktif rol almasını sağlayan kültürel değişim ve sosyal öğrenmeye yönelik bir e-topluluk (e- öğrenme içeriklerinin ve bilgilendirici kaynakların sağlandığı, güncellendiği ve tamamlandığı bir ortam)

Çevrimiçi dil derslerine ve kültürel içeriklere http://www.ebridge2.eu internet sitesinden ulaşılabilinir. Mobil uygulamalar bedava olarak Play Store ve Apple Store’dan indirilebilinir. e-topluluk sayfası projenin internet sitesinde ve https://www.facebook.com/ebridge2.eu sayfasında erişime açık olarak bulunmaktadır.

E-Bridge 2 Mesleki Eğitim-Öğretim Hareketlilik Projesi tarafından dil ve kültür üzerine sunulan öğrenme materyalleri Avrupa Birliği’nde bulunan Mesleki Eğitim-Öğretim öğrencilerine ve çıraklarına kapsamlı bir çevrimiçi rehberlik sağlamayı hedeflemektedir. Böylece hem dil farklılığının oluşturduğu engellere bir çözüm getirilecek, hem de hedef grubun kendine güven, uyum sağlama, sorumluluk duygusu, iş bulma ve kültürlerarası yeterliliklerinin geliştirilmesi sağlanacaktır.

Tüm Avrupa’da ortak bir sorun olan  Mesleki eğitim-öğretim öğrencilerinin yabancı dil ve kültürlerarası yeterliliklerinin sınırlı olması sorunu bu şekilde çözüme ulaşacaktır.

E-Bridge2 ürünleri kültürel farklılık ve yabancı dil konusunda Mesleki Eğitim Öğretim hareketlilik programlarına bilgilendirici kaynak ve eğitim sağlanmasına yardımcı olması için geliştirilmiştir. Böylece yabancı okulların ve hareketlilik ajanslarının yurtdışına gitmeden önce ve yurtdışı hareketlilikleri sırasında öğrencilere daha iyi bir hazırlık süreci sunmaları mümkün olabilecektir.

Projenin Avrupa Hareketliliğinin güncel eğilimi olan benzer dillere sahip olan yerlerde –İspanya ve Portekiz- ya da İngilizcenin ortak dil olmasından hareketle Birleşik Krallık’ta odaklanmasının çeşitlendirilmesine de katkı sağlaması beklenmektedir.  Bu açıdan, E-Bridge 2 Hareketlilik projesi İber Yarımadasında bulunan ülkelerin ve yeni AB üyeleri ile aday ülke Türkiye arasındaki hareketlilik iletişiminin kolaylaştırılmasına ve canlandırılmasına yardımcı olmaya çalışacaktır.

PROJİNAL PROJE EĞİTİM DANIŞMANLIK REKLAM ORG. ÇEVİRİ TERCÜME BİLİŞİM ÇÖZÜMLERİ SANAYİ VE TİC. LTD. ŞTİ.
Ticaret Sicil No : 284096 PIC No: 948428074