Fransa Yenilik Transferi Projemiz

PROJENİN AMACI

Projenin amacı; her çeşit halklara, sektörlere veya yapılara göre ayarlanabilen yönetsel ve eğitsel araçlarla, katılımcıları desteklemek için genel bir altyapı oluşturarak hareketlilik proje yönetiminin kalitesini ve etkinliğini geliştirmektir. Bu kapsamda Fransa’da ADICE kurumu tarafından tüm hareketlilik projelerini yönetebilecek kapasite hazırlanmış “Mobility Management System”(hareketlilik yönetim sistemi) programının detaylarını ve işleme yöntemlerini diğer ülkelere aktararak tüm Hareketlilik projelerinde uygulanabilecek bir online hareketlilik programı oluşturmaktır.

2014’e kadar amaç; Komisyon’un “Herkes için Erasmus” emellerine uyum gösteren etkili bir eğitsel mühendislik kurmaktır.

malta adice 3

 

SPESİFİK AMAÇLAR

Avrupa Referans Çerçevesi oluşturmak

Hareketliliği katılımcıların kariyerlerinin merkezine yerleştirmek

Katılımcıların profesyonel ve kişisel gelişim deneyimlerini yükseltmek

Hareketliliği daha cazip hale getirmek

Hareketliliğin katılım hacmini artırmak

TRANSFER OF ADMINISTRATIVE AND PEDAGOGICAL TOOL USEFULL TO MANAGE MOBILITY PROJECT (Hareketlilik Projesini Yönetmek için Yararlı Yönetsel ve Eğitsel Araçların Transferi)

ORTAKLAR:

1 – ADICE – (FRANCE) FRANSA

2 – CESIE – (ITALY) İTALYA

3 – PROJİNAL Proje Eğitim Danışmanlık – (TURKEY)TÜRKİYE

4 – PRAGON – (MALTA) MALTA 

 

Gerçekleştirilen Toplantılar

Fransa, ADICE 21.01.2013 – 24.01.2013

Malta, PRAGON 08.07.2013 – 11.07.2013

Türkiye, PROJINAL 27.01.2014 – 30.01.2014

Italya, CESIE 19.05.2014 – 21.05.2014

http://www.adice.asso.fr/?page_id=18

PROJEMİZİN ÇIKTISI: “HAREKETLİLİK KİTAPÇIĞI

Projinal Eğitim ve Danışmanlık Şirketi, Avrupa Birliği üyesi ülkelerindeki ortaklarıyla geliştirerek yürüttüğü Yenilik Transferi Projesi ile Leonardo da Vinci Hareketlilik projelerinde sunduğu organizasyon kalitesini daha da ileriye taşıyarak sektördeki öncü konumunu bir kez daha göstermiştir. Projinal, hareketliliği katılımcıların hayat yolundaki tamamlayıcı unsuru olarak görmektedir. Bu nedenle hareketlilik projelerinin en önemli unsuru olan katılımcıları titizlikle takip etmek için Yenilik Transferi Projesinde Avrupa Birliği üyesi ülkelerindeki ortakları ile anket yöntemiyle öğrenci takip sistemi geliştirerek HAREKETLİLİK KİTAPÇIĞI oluşturmuştur. Bu sayede hareketliliğin tüm safhalarında katılımcılarla birlikte karar vererek, kariyer becerileri ile sosyal ve kültürel eğilimleri hakkında hayat boyu deneyimlerini geliştirmektedir. Hareketlilik Kitapçığı; veri formları şeklinde sunulmuş, uluslararası hareketliliğe dair eğitsel destek aracıdır. Hareketlilik Kitapçığımızı inceleyerek Projinal ile birlikte gerçekleşen hareketlilik organizasyonun kaliteli seyrine şahit olabilirsiniz.

hareketlilik-kitapcigi

malta adice 3

 

AIM OF THE PROJECT

The project aims is to improve the quality and efficiency of mobility project management by creating a common infrastructure to support participants with administrative and pedagogical tools adjustable to any kind of publics, sectors or structures.

By 2014, the objective is to have an efficient pedagogical engineering that complies with the Commission’s ambitions for “Erasmus for all”.

 

SPECIFIC AIMS

To create an European frame of reference.

To put mobility as a center to the participant’s career.

To promote his/her experience in his/her Professional and personal development.

To make mobility more attractive.

To increase the volume of mobility.

PROJİNAL PROJE EĞİTİM DANIŞMANLIK REKLAM ORG. ÇEVİRİ TERCÜME BİLİŞİM ÇÖZÜMLERİ SANAYİ VE TİC. LTD. ŞTİ.
Ticaret Sicil No : 284096 PIC No: 948428074